Sulis marhaságaim (webes cumók) 2017. július 7., péntek - 22:54


Az évek alatt összegyűlt sok, az iskolában elkezdett "kacat", amiket - lévén, hogy a szakmai évemet megkezdve egy szervergéphez kerültem az idő nagy részében, integrált videókártyáshoz (így az emulátoros DOS játékokon kívül sok minden nem működik rajta) - böngészőre hoztam létre, mert az minden platformon és hardveren lefut, bármilyen gyenge is - max. kicsit lassabb lesz. Ezeket szeretném összeválogatni most.

Szóval ezek nagyrésze pointless, céltalanok, de némelyik jól néz ki. Van, amelyik hasznos/használható/játék. A játékokat, játék-kezdeményeket és kis ügyességi (?) programokat (amiket már lehet irányítani egérrel vagy nyilakkal) egy őő.. vastagított címmel jelzem (szóval ami nem csak szép, oszt nézni kell):


Rock2JS Rockstar ezotérikus prog.nyelvet JS-ként, futtatható formába "konvertáló" tool. Itt elérhető a GitHub projekt hozzá.
BUÉK Lényegében az első nyilvános próbálkozásom ES6 használatra.
Linkrövidítő Rövid ideig tárolja a cuccot, ha jól rémlik, 5 perc, szóval nagyon sietős esetben használható csak..
Array 1D-2D átváltás A többdimenziós tömbök valójában 1 dimenziósak, ez pedig egy bemutató az 1 és 2 dimenziós közti váltás működésére - hogy érthetőbb legyen. (Valójában ez jó rég készült, de elfelejtettem kirakni..)
FakeOS Kamu Win7 klón weblapos formában. A neve Fake Operating System, röviden csak FakeOS, vagy FOS... Ha egyszer befejezem, menő lesz; már az ablakkezelés most is nagyon az.
Steins;Gate karakter Lehet forgatni, telón is. Pislog, lélegzik. Jee. Fel-le nyíllal megnézhető, meg enterre lecsukja a szemét. Bátyámnak készült, a chatbot-ötletéhez.
Bögretervező Lehet forgatni, telón is. Gépen fel-le mozgatva az egeret más szögből is nézhető. Még nem csinál mást, nem lehet tervezni vele.
Buborék rendezés Sok ilyen YouTube videó van, ahol egy-egy sorba rendező algoritmust bemutatnak lassítva. Ez tök látványos. Szóval lemásoltam. Mobilon is jó (viszonylag). Kattintásra indul.
Településnév generátor Az alapot 12 perc volt megírni. Aprót módosítottam az alaphoz képest, az még talán 4-5 perc, de poén az egész. Gondolkodtunk ezen a volt osztálytársakkal korábban, és most eszembe jutott, és gépnél ültem.
Nac mac fígli névgenerátor Volt egy ilyesmi bejegyzés Terry Pratchettnél, a könyv írójánál, csak angolul, én meg megcsináltam ezt a névgenerátort, magyarul, amennyire sikerült.
Dragon Racing 1.0 Egy srác vagy 20 éve csinált egy GM 5.0-s játékot. Ezt végre meg tudtam szerezni egy ismerőstől, így portolhattam HTML5-be. Pöpec játék, érdemes egyszer végigtolni. 15-20 perc max.
3D heightmap teszt - Izé. Metin2. Körbeforgatható Metin-térkép nézegető. 50% részletességű, mert így is zabálja az FPS-t, egészben kirajzolva. Csak teszt. De készült belőle FPS nézetű, "mászkálós" verzió. Ha a linkben a mapot átírod, más térképet is betölt.. (de mivel lusta voltam, csak kettő elérhető: map1_jinno, sohan, yongbi és hwang)
XOR titkosító - Anno kerestem xor crypt/decryptet online, de valahogy nem működött, szóval csináltam reggel 2 óra alatt a suliban egy működőt - a Matrix letterfall cuccomból kimásolva a text2binary- és vissza részt.
Cóher VS. Smitt - Hátő. osztálytársakból harcos történetgenerátor, elég részletes.
Végtelen terraingen - Textúragenerátornak is jó, pszeudo random, procedurális heightmap generátor, így terrainnak is megfelel, Perlin zaj alapján
Prímszám számoló - Ez egy beidőzíttetett, lelassított prímszám-számoló. Ami mutatja a folyamatot, hogyan számolja a prímeket. Állítható sebességű!! Jó nézni, na.. Megkeresheted vele a kedvenc számodhoz legközelebb álló prímszámot pl..
Végtelen mapgen - Nyilak + WASD. Egy bemutató, hogyan oldható meg a végtelen map generálás bármelyik irányba. Kommentelve van a forrás, tesztből átírható az összes init érték is, érdekes dolgok jöhetnek ki.
Névtetszés összehasonlító - Ha esetleg van párod, akivel nem tudtok közös tetsző (akár gyerek)nevet találni, ez segíthet..
Okey - Metin2 Okey kártyajáték szimulátor - videó róla itt, infó itt
Bináris konvertáló - Igazából binárisba alakítja a szöveget, meg vissza, de Mátrixos betűeső háttérrel
3d kocka (henger) - Haszna és értelme nincs, kattints a kockára valahova. Látványosság mindössze.
CSS autó - Egyszer beszélgettem egy baráttal, hogy milyen kocsit tartok szépnek. Nem értek a kocsikhoz, de gondoltam rajzolok neki egyet, hogy körülbelül milyet.
A világ legpontosabb diagramja - Volt egy ilyen vicc kép, eredetileg angol nyelven. Én csak azért másoltam le HTML-be, hogy meg tudjam csinálni (elég bénán) azt, ami történik, ha rákattintasz a kerek részére.
Pixdrawing - Egy nagyon egyszerűsített téglalapos rajzprogi(utánzat).
Circdrawing - Hasonló az előzőhöz, de itt már körökből rajzol, billentyűnyomásra jön elő a menü, és menőbb.
Karácsonyi minijáték - Ez egy tényleges játék. Hibásak a falak, felfelé át lehet őket ugrani, na mindegy.
Csillagok - Galaxis látkép generátor
Dungen - Véletlenszerűen generált 3d perspektívás kis játékocska, labirintus-szerű kijutós. Végtelen szinttel, szóval felesleges csalni a szint számával. A lépcsőre lépve nyomj entert a továbbjutáshoz.
Fog of war - Egy srácnak kellett segítség, illetve demonstráció, hogy mi a jó megoldás a FoW-ra (stratégiai játékokból ismerős lehet, mint a HOMM, vagy a Warcraft/Starcraft) - szóval bemutattam, hogy a tiled. Bal klikk kijelöli az unitot, jobb klikk mozgat.
Géza - Géza, a nem túlkomplikált chatbot. Elég leegyszerűsített, de működő.
Harcgenerátor (DBZ) - Legenerál egy kódot a harchoz, egy CRC-szerű ellenőrzőkóddal, így nem hamisítható. Egy játékomhoz csináltam, hogy lehetséges-e ez a megoldás, ez alapján igen. Később még jól fog jönni.
Havas táj - Bemutató jellegű, megmutattam egy osztálytársamnak, hogy mennyire egyszerű egy ilyen kis animáció izét csinálni.
HB - Ezt szoktam elküldeni a legtöbb szülinapos barátomnak.
HTML5 Logo - Az Imagine Logo HTML5 változata. Nem tökéletes, de igazából elég jól sikerült.
Infinite path - Ahogy nézegettem a feladatkezelő teljesítmény fülét, kb. ezt képzeltem el róla, és gondoltam megvalósítom.
Kártyás - A lehető legegyszerűbb párkereső játék, mindössze színekkel. Még kisgyerekeknek is tökéletes.
Közmondás generátor - Régen bátyám csinált egy ilyen android alkalmazást, ez annak reprezentációja, csak kevésbé értelmes sokszor (a generált mondat).
Lólépés - Anno a volt osztályfőnököm adta a feladatot a páromnak, én meg gondoltam megoldatom programmal. Lólépésből bejárni a sakktáblát úgy, hogy ugyanoda nem lépünk többször, és ne maradjon ki mező. Harmadik nekifutásra sikerült papíron, a program még 63 lépésnél messzebb nem jutott (64 a max), mert mindig random generál, nem jegyzi le a rossz útvonalat. (Elég sok memóriát igényelne amúgy is, a sakkról nem is beszélve) - a megoldás egyébként, hogy körkörösen haladj előre.
Póniló reptető - Iskolai bemutató napon a leendő diákoknak demonstráltuk Photoshop tudásunkat, hát - én szebbet is alkottam a füvesháttér-pónilószárnyakkal montázsnál. Az url= rész után beírható bármilyen kép címe, így az is repkedhet.
Japán szógenerátor - Japán szógenerátor. Van egy elmélet (vagy tény? nem tudom, elvileg tény.. :D), hogy ha egy adott nyelv szótagjait véletlenszerűen összerakod, akkor olyan szavakat kapsz, mint amik az adott nyelven íródtak. Szóval japán szógenerátor.
Magyar szógenerátor - Ugyanaz a szógenerátor, magyarul.
Történet generátor - Egy egész komplett középkori történetgenerátor, név alapján (és még ragoz is, magyarul!). Unalmamban készült, senki ne vegye komolyan.
RMG - Ennek van egy már készebb változata, csak nem tudom hol. Véletlenszerű Wormshoz hasonló pályabontós kis izé, kattintásra lő, nyilakkal mozog.
Snake - Volt valami fél órás challenge, hogy csinálj HTML5-ben snake játékot. Nekem 37 perc volt, de nem ideális körülmények között, a suliban (amit egy szünet is megszakított).
Space counter - Suliban sokat versengtünk, hogy mekkora WPM-mel gépelünk magyar nyelven. Az enyém az osztályomban a 3. leggyorsabb csak, olyan 113 szó per perccel, vagy ilyesmi. Ez most ugyanaz, csak szóközök lenyomását méri.
Spektrum - Egy szimpla kamu spektrum generáló. Ne keresd benne az értelmet, csak szép és kész.
Starmove - Emlékszel rá biztos, hogy WinXP-n volt az a csillagos képernyőkímélő. Nem emlékszel? Itt egy igen béna másolata.
Szépvagy - Unatkoztunk.. xD
Szövegelő - Érdemes F11-et nyomni, teljes képernyőn menőbb. Reprezentáltam a prezentációkat, weblapon. Akár egy film vagy játék intrója is lehetne - a szöveg változtatható, egy sima tömbben tárolom.
VfIDG - Vidman táblázata sem rossz, de azt most letölteni Google Drivera szenvedés, ez gyorsabb. ^^
Wolves - A páromék osztályáról mintáztam, ha már a farkas volt a motívumuk a diáknapjukon. Érdemes teljes képernyőn. (Unreal Tournament '99-es a hangok egy része [vagy mind, már nem emlékszek].) Érdemes teljes képernyőn nézni (F11).
Szép/csúnyaszavak - Ez egy gyűjtőoldal, ahol jelzőket gyűjtök, pozitívat és negatívat is. Játékhoz kellettek, azaz chatbothoz.
E-Cset - Saját chatkészítő programom, beágyazhatóan. Egyszerű használni, és bárhogyan dizájnolható, nem úgy, mint a fizetős cbox. (Azt megutálva csináltam ezt.)
Képpöttyöző - Az ötletet az useless/pointless oldalakat látogatva találtam meg egyszer, Mona Lisa kirakódik kis karikákból. Gondoltam, ezt én is meg tudom csinálni.. Menő lett.
Játékötlet generátor - Ha épp nincs ötleted, milyen játékot kéne csinálni, ez majd segít.
Zeneötlet generátor - Osztálytársamnak készült anno. Ha nincs ötleted, milyen zenét csinálj.
Szófelhő generátor - Egész komoly szófelhő generátor. Ezt képzeld el úgy, hogy feltöltesz egy képet, és a képet kirajzolja ide-oda méretezett szövegekből - elég menő. Nem tökéletes, úgy állj hozzá.
PIM - Aknakereső kicsit másképp. Nyilakkal mozogsz, balkatt zászló. Eredetileg bátyám ötlete, még anno Opera Widgetként hozta létre.
Varázsfa - Egy feladvány, amit anno szintén a volt osztályfőnököm adott. Ezt szerencsére egyszerűbb legenerálni, demonstrálni, mint a sakktáblás lólépésest.

Nincsenek megjegyzések: